top of page

Veřejné lekce

které učím - rozvrh pravidelných lekcí a uzavřených kurzů pod záložkou ROZVRH

SA900916-225.jpg

Jóga

Je ucelený systém fyzických, dechových, relaxačních a meditačních technik. Zahrnuje rovněž další speciální techniky, např. bandhy a mudry. Jóga je vhodná pro člověka každého věku a úrovně fyzických možností. Jejím cílem je pomoci člověku získat a zlepšit tělesné, duševní, sociální a duchovní zdraví a dosáhnout harmonie. Je to věda o těle, mysli, vědomí a duši.

 

SA900686-15.jpg

Létající jóga v sítích

AY FLY je moderní komplexní cvičební systém, který z klasické jógy převzal princip některých ásán (pozic) a vytvořil tak cvičení, které je vhodné pro široké spektrum cvičenců bez věkových či výkonnostních omezení. Pozice vykonáváme v pomalém tempu s důrazem na techniku. Pokud se týká širokospektrálních zdravotních účinků při technicky správném zvládnutí jednotlivých pozic, dokáží zabezpečit stimulaci jednotlivých orgánů těla, zpomalují proces stárnutí, je zde docíleno jedinečné dekomprese páteře, zvyšují pohyblivost a flexibilitu, podporuje kardiovaskulární činnost, trávení, zvyšuje duševní potenciál a mnoho dalšího.

SA900787-101.jpg
SA900831-142.jpg

Yin jóga

Yin jóga spojuje tradici jógy a taoismu a je považována za praxi klidné síly. Většina forem jógy v západním světe je spíše yangového stylu, kdy se více zaměřují na svaly a sílu. Yin jóga se soustředí na trpělivost, odevzdání se,  pocit spokojeni a vděčnosti z objevování vnitřního světa každého z nás. Pracuje se s pojivovými tkáněmi (vazy, šlachy, fascie, klouby), které mají zásadní vliv pro rozsah pohybu. Zaměřuje se zejména na oblast bederní části páteře, boků a pánve, kde jsou výdrže v pozicích na zemi (3 až 5 minut), aby bylo zajištěno bezpečné a pozvolné působení na tyto tkáně. Zažijete hlubokou relaxaci, někteří i emoční očistu a hlavně obnovu proudění životadárné energie QI.

 

Fasciální jóga

spojuje vinyasa jógu s principy fasciálního tréninku, založeného na práci Dr. Roberta Schleipa (Skupina fasciálního výzkumu, Univerzita v Ulmu, Německo), mezinárodního vědeckého výzkumu a pohybových expertů. Zahrnuje prvky Yin jógy a dalších Yin technik, aby zvýšila propriocepci a smyslové povědomí v kombinaci s dynamičtějšími Yang prvky a integruje základní principy fasciálního tréninku v jógové praxi.

bottom of page